Kasvatatavad tõud

Burgundia

Burgundia küülik on üks Prantsusmaa vanemaid tõuge. Teda esitleti esimest korda 1928 aastal. Tänu oma kiirele kasvule levis tõug kiiresti üle Prantsusmaa. Nüüdseks on Burgundia tõug laialt levinud Skandinaaviamaades, USA-s ja Itaalias, kus teda peetakse üheks paremaks lihaküülikuks.

Keha on jässakas, massivne, lihaseline ja hästi arenenud. Luustik on peenike ja tugev. Lihased on hästi arenenud  eeskätt ristmiku, puusa ja tagajalgade osas. Nii esi- kui ka tagaosa on võrdse laiusega. Kael on lühike ja tugev. Esijalad on tugevad, keskmise pikkusega. Emastel küülikutel on lubatud väike kaelalott.

Emased küülikud on viljakad ja kasvatavad poegi hästi.

Minimaalne kaal täiskasvanud küülikutel 3,5kg, ideaalne kaal 4,0 -4,5kg ning maksimaalne 5,0kg.

Kehamassi indeks täiskasvanud loomadel:

KG3,5kg3,8kg4,0 – 5,0kg
Punktid8910

Karvkate

Karvkate on keskmise pikkusega. Aluskarv on tihe, kattekarvad pikemad ja jäigad.

Pea ja kõrvad

Isastel küülikutel on pea tugev, laia otsmiku ning asetseb hästi keha lähedal. Emastel küülikutel on pea veidi piklikuma kujuga. Kõrvad on tugevad ja sirged. Kõrvade pikkus on kooskõlas looma enda pikkusega, kuid veidi pikemad kui keskmist tõugu küülikutel. Kõrvade ideaalne pikkus 11,5- 12,5cm. Kõrvade minimaalne pikkus ei tohi olla väiksem kui 11 cm ja maksimaalne pikkus ei tohi ületada 13 cm.

 Pealiskarv

Pealiskarv on ühtlane oranž- punane ja intensiivne, mis ulatub ühtlaselt üle kogu ülakeha. Lõualuu liin, silmade ümbrus, kõht ja saba alumine pool on natuke heledam ja kahvatu. Nimmeluu piirkond oranž-punane. Silmad on pruunid, küüned on sarve värvi.

 Aluskarv

Aluskarv on natuke heledam kui pealiskarv. Aluskarv peaks olema puhas ja rikkalik, mida rikkalikum aluskarv seda parem.

 Allikad:

  • British rabbit council
  • Standard officiel du Lapin Fauve de Bourgogne