Kasvatatavad tõud

Orlov (Orloff)

Orlovi kanatõug on aretatud Venemaal XIX s. Kurski ja Orlovi oblastites kohalike kanade ristamisel võitluskanadega. Nad on kõrgejalgsed, kehahoiakult meenutavad võitluskanu, sulestiku värvus on väga erinev: kirjud, õlevärvilised, punakaspruunid, mustad, harva valged. Tõug on genofondis, tõenäoliselt leiab kasutamist uute munakanakrosside loomisel. Vene valge kanatõug oli kuni 1970. a. Venemaal laialt levinud, siis tõrjuti kõrvale sisseveetud munakanakrosside poolt, kuna munaproduktiivsus ja söödakasutus oli neil ca 25…30% madalam. Loodud mitmete vanemate valgete leghornipopulatsioonide ühendamisel ja sellele järgnenud selektsioonil. Tõug on genotüübis.

VälimusPea keskmise suurusega, kael lai. Arenenud kulmud, lühike kaardus nokk. Kukkedel on väike lame hari, millel kasvavad väikesed suled. Kana hari on nõrgalt arenenud, seega taluvad nad talvel hästi külma. Noka all on lopsakas põskhabe.

Kehahoiak püstine. Pikad jalad meenutavad võitluskanu. Saba lühike, tiheda sulestikuga. Hea külmakindlus.

Kanad 2…2,2 kg, kuked 2,5…3 kg, munatoodang 150…180 muna aastas, muna keskmine mass 55-58g. Muna valget või õrnroosat värvi. Munevad hästi ka talvel külmlautades.

Allikad:

  • Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus, Linnukasvatus
  • Kuroferma, Яичные куры
  • Kypkypobo, kуры Орловские