Tanupart e kuningpart

Tanupart pärineb tõenäoliselt Ida-Indiast, kust see toodi Euroopasse Hollandi laevadega. Edasine areng toimus pikema aja jooksul just Hollandis. Tanuparte võib leida paljude 17. – 18. sajandi Hollandi kunstnike maalidelt, näiteks Melchior d’Hondecoeteri ja Jan Steini maalidel. Juba 2000 aastat vanadel maalidel on kujutatud linnupilte, mis sarnanevad pardiga, mille pealael on suletutt. Ameerika Ühendriikides kirjeldas tõugu DJ Browne aastal 1853. Valge sulestikuga tanupart tunnustati Ameerika täiuslikkuse standardis 1874. aastal ja must variant lisati 1977. aastal. Ühendkuningriigis tunnustati tanupart tõuna 1910. aastal. Suurbritannias, nagu ka paljudes teistes Euroopa riikides, on lubatud kõik värvid.

Tanupardid ei hiilga just tootlikkusega, seetõttu peetakse neid tänapäeval atraktiivse välimuse tõttu eelkõige ilulindudena ja ekstensiivse kasvatuse meetodil väiketaludes, linnuparkides ja hobikasvandustes.

Kui te kasvatate parte, kellel mõlemal on tutiga geen, siis te saate:

  • 25% parte, kes surevad inkubeerimisel munas;
  • 50% parte, kes kannavad tutiga geeni, kuid võivad olla või mitte olla tutiga;
  • 25% parte, kes ei kanna tuti geeni

Tanupardid kaaluvad keskmiselt: emased 2-2,3 kg ja isaslinnud 2,5-2,8 kg.

Pardid hakkavad munema umbes 5-6 kuu vanuses, munatoodang on väikene, aastas keskmiselt 50-60 muna, harvadel juhtudel kuni 120 muna. Muna kaalub 60-80g.

Comments are closed.